Opwekking 2025
‘Het was gezellig, teleurstellend maar ook goed.’
Donderdag zouden we om 16:00 beginnen, maar uiteindelijk waren we blij dat iedereen er voor 22:00 was. We hebben nog een concert van Dwight, Sharon en Gilbert mee kunnen pakken deze eerste avond. Heerlijke pasta gegeten, credits naar Ruud en Hermione!!
Vrijdag startte de dag met een jeugddienst van Sammy Jabangwe met als thema Jesus said: Go! Dit ging over de kracht van het evangelie. Hierna hadden de tienerjongens en tienermeiden los van elkaar een seminar over seks, en hadden de 18+’ers een ‘Single-dated-married-couchsessie’ (red. couch (bank) als synoniem voor ‘informeel’). Later zijn we bij een seminar over occultisme geweest. ’s Avonds mocht iedereen een eigen dienst kiezen. Ik (Jonathan) had gekozen voor een concert van Eline + Marc Floor met Chayanna. In de avond heb ik nog lekker staan djensen en rappen met Koos. Deze dag hebben we lekker wraps met kip gegeten.
Zaterdag. De tijd gaat snel! Een weekend is zo weer om joh! In de ochtend mocht iedereen een eigen dienst kiezen. Daarna zijn we met de hele groep naar een sessie over geloofsvragen geweest. Bij deze ‘couchsessie’ mocht het publiek moeilijke geloofsvragen insturen via de telefoon en het panel op het podium zou dan antwoord geven. Helaas vond ik (Romy) de antwoorden niet zo sterk en werd het een beetje langdradig verteld. Snel door naar de Sing-In.
Van tevoren hebben we nog een groepsfoto gemaakt en daarna gingen we op in de menigte om muziek te luisteren. Net voor het eten ben ik (Jonathan) nog met de halve groep naar een seminar over muziek geweest en wat dat met je doet (van Sander en Angela). Hierna was het tijd voor patat en een snack!
Tijdens het eten hebben we gebeden voor een laatste goede dienst, omdat we als groep een beetje teleurgesteld waren over de inhoud en duidelijkheid van de praatjes. Het gebed werd direct verhoord, want deze laatste avond was het hoogtepunt.
Drie uur hebben we ons vermaakt in deze laatste dienst. In de dienst zat alles wat we een beetje hadden gemist: a capella aanbidding met een enorm publiek, Opwekkingmedleys, genezing, gebed en een krachtige preek (recht voor z’n raap) van James Aladiran. De dienst duurde zo lang, dat deze gemixt werd met de ‘prees je hees’ van die avond (praisemuziek van ongeveer een half uur).
Dankbaar en net op tijd de tent ingegaan, want donder en bliksem stonden om de hoek.
Zondag. Nu (op moment van schrijven door Jonathan) lekker terugblikken op een geweldig weekend, straks met zijn allen weer naar huis en bijkomen.
Terwijl Jonathan lekker aan het terugblikken was en schrijven op de zondagochtend hebben Beau, Dion, Jana, Ruud, Hermione, Rob en Renée doorgepakt en de tenten ingepakt. Met nog een klein beetje vermoeide hulp van wat tieners ;). Ik (Romy) vind dat ook daar nog even een flinke vermelding van mag staan.
We zijn dankbaar dat God erbij was. We hebben een gezellig weekend gehad en het was uiteindelijk ook echt goed.
Jonathan Zoutewelle en Romy Zimmermann.
